З 01.07.2015р. набрав чинності Закон України ”Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. Даний Закон врегульовує на законодавчому рівні відносини у сфері управління багатоквартирними будинками, сприяє збереженню наявного житлового фонду та ефективному його управлінню та забезпечує громадян необхідною нормативно-правовою базою для ефективного управління багатоквартирним будинком власними силами (самостійно) і створює умови для залучення у сферу управління спільним майном багатоквартирного будинку суб’єктів господарювання – професійних управителів.

Згідно даного Закону власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку, які вправі обирати управителя, який за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

У разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

Враховуючи вимоги вищезазначеного Закону, рекомендуємо власникам житлових та нежитлових приміщень в багатоквартирних будинках, використати своє право та утворити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), або ж визначити управителя Вашого багатоквартирного будинку.

Довідково: виконавчим комітетом Бершадської міської ради двічі проведено конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку (групи будинків) на території міста Бершадь, однак жодної заявки щодо участі в даному конкурсі на розгляд конкурсної комісії з призначення управителя багатоквартирного будинку (групи будинків) на території міста Бершадь не надходило. Окрім цього, на черговому пленарному засіданні сесії Бершадської міської ради 7 скликання буде розглянуто питання щодо списання з балансу Бершадської міської ради багатоквартирних житлових будинків міста.

Для отримання більш детальної інформації звертатись за адресою: 24400, м. Бершадь, вул. Героїв України, 23, заступник міського голови Синявський Віталій Сергійович, тел.: (04352) 2-19-64.