Центр надання адміністративних послуг

Бершадської міської ради відзначає першу річницю з часу створення

 

Центру надання адміністративних послуг Бершадської міської ради  виповнилося рік з часу створення.

Сучасна установа, що поєднала діяльність різноманітність адміністративних послуг, створена завдяки процесам децентралізації в Україні. Для організації ефективної роботи Центру докладено багато зусиль міського голови та його заступників, начальника відділу, прийнято ряд рішень депутатами міської ради та членами виконавчого комітету, які визначили найбільш кращі підходи в сфері надання адміністративних послуг.

Як зазначив начальник відділу-державний реєстратор Сергій Лещенко  -«Цей рік став роком становлення, впровадження нових, сучасних методів роботи, застосування сучасного програмного забезпечення, підключення до порталу «Дія» та найбільше - копіткої праці колективу. Тому нам є чим пишатися!»

 Щоденно адміністратори та державні реєстратори допомагають вирішити проблеми численної кількості відвідувачів. Згідно з результатами оцінювання, що систематично здійснюються в Центрі, переважна більшість відвідувачів позитивно оцінюють роботу установи.

У розпорядженні відвідувачів  вільний доступ до всесвітньої мережі Internet через систему Wi-Fi.

З графіком роботи, новинами діяльності ЦНАП жителі громади мають можливість ознайомитися на сайті Бершадської міської ради у розділі «ЦНАП».  Консультації надаються як телефоном так і в приміщенні Центру.

Упродовж 2021 року Центр надання адміністративних послуг Бершадської міської ради працював над впровадженням нових адміністративних послуг, вдосконаленням своєї роботи відповідно до вимог чинного законодавства, спрощенням, оперативністю та покращенням умов їх отримання. Центр впевнено крокує до виконання концепції в країні - реформування сфери адміністративних послуг, отримувати якісні та найбільш популярні у населення адміністративні послуги у найкоротший термін в одному приміщенні.

З метою створення сприятливих умов для реалізації прав дитини у 2020 році в Україні стартував експериментальний проект під назвою «єМалятко». Його учасниками став і наш ЦНАП.

Два адміністратори у 2021 році успішно пройшли навчання та підключилися до «єМалятко». Тепер лише на підставі однієї заяви батьки новонародженої дитини можуть отримати послуги в рамках комплексної послуги «єМалятко»: проведення державної реєстрації народження, реєстрації місця проживання дитини, призначення державної допомоги при народженні дитини, призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, визначення належності новонародженої дитини до громадянства України, внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

В 2021 році підготовлено клопотання, техніко-економічне обґрунтування з переліком обладнання, 2 гарантійні листи до Міністерство цифрової трансформації України для отримання субвенції з державного бюджету на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг для забезпечення обладнанням для видачі паспортних документів, посвідчення водія, реєстрації транспортних засобів та  облаштування технікою для Центру надання адміністративних послуг Бершадської міської ради. В результаті Міністерством цифрової трансформації було виділено субвенцію з державного бюджету на розвиток ЦНАП м. Бершадь у розмірі 132,132  тис. грн на яку закуплено обладнання для ЦНАПу – 2 комп’ютери та 4 принтери.

В лютому 2 адміністраторів підключено до ІС «Соціальна громада» через яку надаються всі соціальні послуги громади.

В травні 2021 року відділом розроблено проект розпорядження Про проведення розгортання, попередніх випробувань та дослідної експлуатації комплексної системи захисту інформації типового робочого місця стороннього користувача Автоматизованої системи Державного земельного кадастру (КСЗІ ТРМ СК АС ДЗК для підключення до системи ДЗК. В результаті чого 2 адміністратори підключені до реєстру ДЗК що дало змогу надавати витяги з Державного земельного кадастру  безпосередньо в ЦНАПі.

За рік роботи Центром надання адміністративних послуг Бершадської міської ради було надано 24158 послуг.