Чому потрібно оформити право власності до 1 січня 2025?

Ця вимога обумовлена статтею 13 Закону “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”. У законі йдеться, що якщо власник паю чи його спадкоємець не оформить право власності на земельну ділянку до 1 січня 2025 року, то буде вважатися, що він відмовився від отримання земельної ділянки.

Земля без власника буде вважатися невитребуваною. Такі ділянки будуть визнані безхазяйними і передадуться в комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.

Нагадуємо, що до 2013 року право власності на землю підтверджувалося державним актом на право власності на земельну ділянку з місцевого органу Держкомзему. Сьогодні потрібно внести інформацію про ділянку в держгеокадастр! Як це зробити?

Необхідно звернутись до землевпорядної організації, яка виготовить необхідну документацію землеустрою та внесе відомості по Вашу земельну ділянку до Державного земельного кадастру в результаті чого Ви отримаєте Витяг з ДЗК з присвоєним кадастровим номером.

Далі необхідно звернутися в ЦНАП Бершадської міської ради для реєстрації права власності.

 Для цього підготуйте необхідні документи:

  • Оригінал і копію паспорта та ідентифікаційного номера.
  • Витяг з Державного земельного кадастру.
  • Документ, який є підставою виникнення права на ділянку. Це може бути договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво на спадщину, рішення суду або інший документ.
  • Оригінал державного акту

Якщо реєстрацію буде проходити ваше довірена особа, то йому знадобиться нотаріально завірена довіреність від вас. А також копії та оригінали документів довіреної особи.

Всі ці документи ви відносите до державного реєстратора ЦНАП Бершадської міської ради за адресою: м. Бершадь вул. Миколаєнка, 21, тел. 380961833087.

Держреєстратор дають вам на підпис заяву про реєстрацію прав. Ця заява друкується держреєстратором і підписується вами на місці. Далі воно розглядається не більше 5 робочих днів. Заплативши офіційний підвищений адміністративний збір, ви можете прискорити процедуру до декількох днів або годин. Після того, як право власності внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ви стаєте власником земельної ділянки.