Більше 2000 заяв прийнято адміністраторами Центру надання адміністративних послуг Бершадської міської ради від внутрішньо переміщених осіб на отримання довідок ВПО та допомоги.

24 лютого 2022 року Росія напала на Україну… Цей день змінив життя мільйонів українців, частина з яких була змушена покинути власні домівки і шукати прихисток у більш безпечних регіонах нашої держави. Наша громада стала одним з таких регіонів, яка прихистила на своїй території внутрішньо переміщених осіб. Кожен, хто покинув рідну домівку через війну має сьогодні право на отримання статусу ВПО та допомогу від держави.

З 28 березня 2022 р. Відділ «Центр надання адміністративних послуг» Бершадської міської ради розпочав прийом заяв на отриманння довідок внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання, а з 04 квітня 2022 р. розпочали прийом заяв на отримання допомоги   на проживання.

Так, адміністраторами відділу «ЦНАП» Бершадської міської ради було прийнято 2031 заява від внутрішньо – переміщених осіб, з них 1250 заяв на отримання статусу ВПО, та 781 заява на отримання допомоги на проживання.

 Доводимо до Вашого відома, щоб тримати статус ВПО і допомогу можуть ті громадяни, які перемістилися з територіальних громад, що затверджені наказом Мінреінтеграції від 25.04.2022 р. №75, а також особи, у яких житло зруйноване або непридатне внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг

Право на отримання такої довідки внутрішньо переміщеної особи мають українці, які переїхали з території Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Київ.

Довідка є підтвердженням факту переміщення особи, включення інформації про неї до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, отримання статусу ВПО та дозволяє отримувати щомісячну адресну допомогу на проживання.

Для отримання довідки ВПО та допомоги на проживання внутрішньо переміщені особи  можуть звернутися до:

  • Центру надання адміністративних послуг Бершадської міської ради: м. Бершадь вул. Миколаєнка, 21, тел. +380961833087, E-mail:cnap@radabershad.gov.ua
  • або подати заявку на отримання довідки через мобільний застосунок порталу «Дія».