Logo

Бершадщина туристична

Стопа Божої Матері  в селі Сумівці

У селі Сумівка на Бершадщині, за місцевими легендами, Божа Матір з ягням залишила свій слід на камені. Якщо прийти на це місце, то дійсно складається враження, що саме тут стояла Божа Мати.

Урочище «Устянська дача» – ботанічний заказник загальнодержавного значення

Розташований у межах Бершадської міської громади Гайсинського району Вінницької області, на схід від міста Бершадь. Площа заказника 173 га. Створений він у 1982 р. Площа 173 га. Створений у 1982 р. на землях Поташнянської сільської ради. Перебуває у віданні Бершадського державного лісгоспу, квартал 54-55.

«Макарове джерело» в селі Сумівці

Існування джерела в урочищі Сабадашівського яру дуже давнє. Про нього ведуться перекази з глибини віків. Люди давно помітили, Що вода в джерелі приємна на смак і має цілющі властивості. Воду давали хворим як ліки, до джерела ходили з усього села.

Млин XVII ст. с. Баланівка

За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII століття до 1855 року – Героніму Собанському, з 1855р. – до початку XX століття після гучного скандалу і процесу в суді – позашлюбній дочці Г.Собанського Марії Потоцькій.

Пошук по сайту
Державні послуги