У продовження  серії статей про грантові програми, ініційовані урядом, сьогодні хочемо детальніше зупинитись та розповісти вам про грантову програму для IT-сектору.

У рамках зазначеної грантової програми держава зможе надати від 750 тис. грн. до 3,5 млн грн. для запуску IT-стартапів. IT-cтартапам можуть бути надані гранти в рамках таких граничних сум:

  • грант для стартапів на етапі підтвердження концепту (proof-of-concept) — у сумі до 750 тис. гривень;
  • грант для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP) — у сумі до 1 500 тис. гривень;
  • грант для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP), які вже отримують виручку від реалізації товарів та/або надання послуг, — у сумі до 3 500 тис. гривень. Основною умовою для отримання цього гранту є залучення стартапом фінансування на ранньому етапі розвитку в обмін на частку в статутному капіталі стартапу не менше 750 тис. гривень (тобто вартість частки інвестора в статутному капіталі має складати не менше 750 тис. гривень).

Порядком визначено, що прийняття заявок на участь у конкурсному відборі здійснюється на постійній основі до 1 червня 2024 року.

Хто може подати заявку та які умови отримання гранту?

Згідно порядку дана програма реалізується Мінекономіки спільно з Фондом розвитку інновацій (далі — Фонд інновацій), який надає фінансову підтримку стартапам у формі грантів та з Фондом інвестицій, що надає фінансову підтримку стартапам у формі конвертованої позики.

Відповідно до порядку, що затверджений КМУ, отримати грант може стартап — резидент Дія Сіті та/або суб’єкт господарювання у розумінні положення Фонду інновацій.

Зі свого боку положення Фонду Інновацій визначає, що CТАРТАП – це зареєстрований у встановленому законом порядку суб’єкт підприємницької діяльності, який одночасно відповідає наступним умовам:

  • спрямований на отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту шляхом випуску на ринок нових або вдосконалених технологій, товарів, організаційно-технічних рішень виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру;
  • здійснює глобальноорієнтовану діяльність, що базується на повторюваній масштабованій бізнес-моделі;
  • не отримував інвестиції, та/або грантові кошти, та/або державну допомогу на суму, що сукупно перевищує 300 000 доларів США у еквіваленті станом на дату подачі заявки за весь період діяльності;
  • сукупний дохід не перевищує 300 000 доларів США у еквіваленті станом на дату подачі заявки за останній рік діяльності.

Звертаємо вашу увагу, що порядок визначає окремі умови для отримання гранту, серед них:

  • відповідність суб’єкта господарювання кваліфікаційним вимогам, передбаченим положеннями Фонду інновацій (ті умови, які зазначали вище);
  • створення робочих місць (наймані працівники та/або залучення гіг-спеціалістів) не менше кількості, визначеної у договорі про отримання гранту/договорі позики з альтернативними зобов’язаннями, у період дії відповідного договору;
  • орієнтація на зовнішній ринок;
  • набуття статусу резидента Дія Сіті (для стартапів, які отримують від 3,5 до 8 млн. гривень конвертованої позики). Додатково зазначимо, що конвертована позика є окремим способом залучення гранту, про який ми розповімо детальніше в наступних наших публікаціях. Крім того, перед подачею заявки додатково треба переконатися у відповідності заявника окремим вимогам, що визначені в ст. 7 Порядку.

Куди та як подавати Заявку?

Порядок КМУ визначає, що Заявка —  це електронна форма, що заповнюється уповноваженою особою стартапу на вебпорталі Фонду інновацій, а також документи, які додаються до такої форми з накладенням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа з метою участі в експериментальному проекті.

Саму ж Заявку можна буде подати через вебпортал Фонду Інновацій. Наразі вебпортал перебуває в розробці, проте слідкувати за оновленнями та його запуском можна через сайт Українського Фонду Стартапів.