Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області застерігає:

Не залишайте дітей без нагляду – може трапитися лихо!

У наш складний час, коли задля перемоги над російським ворогом працюють обоє батьків, гостро постає проблема – кому доглянути малечу. Нерідко дорослі залишають дітей вдома самих, не задумуючись над наслідками своїх дій. Адже дитина, поринаючи у власні ігри, може травмуватися чи спричинити руйнівну пожежу.

В основі дитячих пустощів із вогнем лежить допитливість, бажання пізнати навколишній світ і наслідувати дорослих, які щодня пораються біля печі, газової плити або палять цигарки.

Щоб уникнути лиха, батькам треба взяти за правило не залишати дитину без нагляду. Розподіліть свій час таким чином, аби хтось завжди залишався в кімнаті з малечею. Влаштуйте пізнавальні ігри, під час яких поясніть дитині основні правила безпеки. Адже 5 хвилин розмови можуть у подальшому врятувати малюкові життя.

На власному прикладі покажіть дитині, як слід правильно поводитися з електричними та газовими приладами. Не куріть у помешканні й не залишайте на видному місці запальнички та сірники, які можуть стати іграшкою малечі. І нарешті, навчіть дитину в разі лиха дзвонити до Служби порятунку за номером 101.