Щорічно в переддень відзначення Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, з метою пропаганди його творчості, популяризації жанру художнього читання КЗ «Бершадський будинок культури» оголошує місцевий, відбірковий конкурс читців «Кобзар і Україна».

ПОЛОЖЕННЯ

про місцевий відбірковий конкурс читців «Кобзар і Україна»

І. Загальні положення
Місцевий, відбірковий конкурс читців «Кобзар і Україна» (далі - Конкурс) проводиться відповідно до планів роботи відділу культури, молоді, туризму та охорони культурної спадщини Бершадської міської ради та КЗ «Бершадський будинок культури» на 2024 рік, згідно листа Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації від 31.01.2024 року № 01.02.1-846.


ІІ. Мета конкурсу
Конкурс проводиться з метою вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка, популяризації жанру художнього читання, патріотичного виховання молоді, виявлення і підтримка талановитих аматорів Бершадщини - поетів і читців та з нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.


ІІІ. Умови проведення конкурсу
Конкурс читців «Кобзар і Україна» проводиться 25 лютого 2024 року в КЗ «Бершадський будинок культури». Подача заявок на конкурс з 09 лютого 2024 року по 21 лютого 2024 року включно. До участі у конкурсі запрошується учнівська молодь, аматорські колективи, аматори поетичного слова Бершадщини.


Конкурсну програму учасники можуть підготувати за 2-ма варіантами:
1 варіант – учасники виконують два твори:
1) Твір Т.Г. Шевченка; (обов`язково всім)
2) На вибір читця : Громадянська лірика або авторська поезія.
2 варіант:
1) літературно-музичні композиції за творами Великого Кобзаря або сучасних українських авторів, присвячені Т.Г.Шевченку, боротбі України проти вогора, або героям-захисникам.


Учасники виступають у 3-х номінаціях: «Читці», «Літературно- музичні композиції», «Авторська поезія». Вік учасників конкурсу від 10 до 35 років. Тривалість конкурсної програми до 5 хвилин.


ІV. Критерії оцінювання:
- розкриття теми обраного твору Тараса Шевченка;
- виконавська майстерність;
- складність твору ;
- сценічна культура;
- артистичність;
- творча індивідуальність


V. Журі
З метою перегляду виступів, об’єктивного оцінювання учасників та визначення переможців Конкурсу утворюється журі, до складу якого входять керівники провідних творчих колективів, працівники КЗ «Бершадський будинок культури», письменники Бершадщини у кількості не менше ніж 5 осіб. До складу журі входять: голова журі, члени журі та відповідальний секретар, який бере участь у роботі журі без права голосу. Відповідальний секретар веде протоколи засідань журі, а після закінчення Конкурсу передає копії протоколу засідання та оціночні відомості у відділ культури, молоді, туризму та охорони культурної спадщини Бершадської міської ради .
До складу журі не можуть входити представники учасників Конкурсу. Відтак склад журі формується після завершення прийому заявок на участь у Конкурсі. Склад журі затверджується організаторами конкурсу. Рішення приймається журі шляхом відкритого голосування та вважається схваленим, якщо за нього проголосували більше половини
присутніх на засіданні членів журі. Результати проведення Конкурсу оформляються протоколом засідання журі, в якому зазначаються підсумки голосування. Протокол підписують голова, відповідальний секретар та члени журі, які брали участь у засіданні.
Протоколи засідань журі та оціночні відомості зберігаються у КЗ «Бершадський будинок культури» протягом трьох років.


VІ. Нагородження:
За підсумкам проведення конкурсу журі визначає переможців у кожній номінації. Журі здійснює оцінювання конкурсних виступів учасників за 10-ти бальною шкалою.
Рішення про визначення переможців (володаря Гран-прі онлайн конкурсу та лауреатів I, ІІ, ІІІ ступеня у кожній номінації) приймається журі, відповідно до кількості набраних учасником балів. Переможці нагороджуються дипломами відділу культури, молоді, туризму та охорони культурної спадщини Бершадської міської ради. Інші учасники нагороджуються подяками за участь у Конкурсі.

Результати Конкурсу оприлюднюються на офіційному веб-сайті Бершадської міської ради. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає. Журі залишає за собою право відзначати окремих учасників Конкурсу читців в різних номінаціях, які самі встановлюють. За рішенням журі, кращі з переможців конкурсу будуть рекомендовані до участі в Обласному конкурсі читців, який відбудеться 15 березня 2024 року о 10:00 год. в КУ «Тульчинський фаховий коледж культури» м.Тульчин.


VI.Заявка
Заявки на участь у конкурсі приймаються до 21 лютого 2024 року за адресою: м.Бершадь, вулиця Юрія Коваленка,5, КЗ «Бершадський будинок культури»,

e-mail: bershadrbk@ukr.net,

телефон 068-759-3306 Москаленко Лариса Трохимівна.


Форма заявки
АНКЕТА учасника огляду - конкурсу читців «Кобзар і Україна» 2024 рік
Прізвище та ім’я учасника ___________________________
Вік ____________________________
Назва закладу ________________________________________
Номінація ______________________________
Програма
виступу (назва та автори конкурсних творів)
1._________________________________________________________
2._________________________________________________________
Примітка ___________________________________________
Підпис та прізвище
відповідального за заповнення анкети,
телефон.