Стан виробничого травматизму в області за 2023 рік

За 2023 рік за оперативними повідомленнями, що надійшли до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зареєстровано 249 нещасних випадки, в тому числі нещасних випадків зі смертельним наслідком – 54, групових нещасних випадків – 5, нещасних випадків з можливою інвалідністю – 62. Повідомлення про професійне захворювання не надходили.
Головними спеціалістами Відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи прийнято стовідсоткову участь в розслідуванні усіх нещасних випадків та професійних захворювань.
Комісіями за участю головних спеціалістів розслідується 237 нещасних випадків з них:
4 – групових нещасних випадки
12 – зі смертельним наслідком:
36 – випадків смерті на підприємстві:
55 – нещасних випадків з можливою інвалідністю:
58 – гострі професійні захворювання (отруєння):
72 – інші.


Відповідно, до результаті розслідування комісіями складено 116 актів про нещасний випадок пов’язаний з виробництвом форми Н-1/П, з них 12 – на смертельний випадок. За звітний період акти професійного захворювання за формою П-4 не складалися. Нещасні випадки, що трапилися на підприємствах, в установах, організаціях та визнані комісіями з розслідування не пов’язаними з виробництвом становить 85 випадків, що складає 42% від загальної кількості розслідуваних в звітному періоді випадків.
Виробничий травматизму за 2023 рік зменшився в порівняні з минулим періодом в зв’язку зниженням інфікованих на COVID-19 медичних працівників та інших працівників, більшість працівників інфіковані на COVID-19 захворіли не, під час виконання професійних обов’язків.
Станом на 01.01.2024 року розслідувано 58 випадків інфікування COVID-19 медичних працівників із один із випадків зараження згідно рішення суду пов’язаний з виконанням професійних обов’язків. В порівнянні з аналогічним періодом 2022 роком загальна кількість травмованих на виробництві зменшилась на 27 потерпілих (становить 116), смертельний травматизм зменшився на 10 випадків в порівняні з минулим роком (становить 12 нещасний випадок із смертельним наслідком). Кількість актів за формою П-4 профзахворювань не складалась, на відміну 2022 році було складено 1 акт.
За фактами несвоєчасного повідомлення, або приховування нещасних випадків складено 10 протоколів про адміністративне правопорушення винесено 9 постанов стягнуто 2295,00 гривень штрафу.