Шановні мешканці громади, піклуймося про природу разом!
 
Чим небезпечні штучні квіти?
 
1.Пелюстки штучних квітів виготовляють із синтетичних тканин – поліестеру, латексу, органзи, оброблених різними хімічними складовими. Для їх фарбування використовуються переважно анілінові фарби – досить токсичні сполуки, які можуть чинити негативний вплив на здоров’я.
2.Стебла, бутони та інші декоративні елементи в більшості випадків роблять із пластику, найчастіше з ПВХ, теж досить токсичного.
3.Серцевини й дрібний декор можуть виготовлятися з пінопласту, який при нагріванні (наприклад, на сонці) здатний виділяти канцерогенну речовину – стирол.
 
Переробці штучні квіти не піддаються, адже складно встановити тип пластика, присутню багато побічних матеріалів, які важко розділити (тканину, метал, часто запаяний всередину пластика). Тому вони, як і штучні вінки, та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на смітнику, продовжуючи виділяти токсичні речовини і забруднюючи ґрунт, повітря, ґрунтові води.
 
Час їх розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні в навколишнє середовище можуть виділятися важкі метали та діоксини – стійкі органічні забруднювачі, що мають найсильнішу канцерогенну дію і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.
Будьте свідомими! Живі квіти – чудова альтернатива пластику!