За попередньою домовленістю між відділом соціального захисту та охорони здоров’я населення Бершадської міської ради і представництвом БФ «Право на захист», що є партнером УВКБ ООН у Вінницькій області, для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що проживають в Бершадській міській територіальній громаді та не змогли зареєструватися 10.05.2024, відбудеться додаткова реєстрація на отримання грошової допомоги 24.05.2024 з 12-00 до 15-00 за адресою: м. Бершадь, вул. Героїв України, 23 (другий поверх, відділ соціального захисту та охорони здоров’я населення).

Багатоцільова програма допомоги від УВКБ ООН реалізується у таких областях: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська.

Одноразова допомога призначається особам, які залишили свої домівки через воєнні дії, постраждали через них в певних регіонах або повернулися до постійного місця проживання. Розмір допомоги становить 3600 гривень щомісячно на особу протягом 3 місяців. Тобто кожен член родини загалом отримає по 10800 гривень.

Хто може звернутися по допомогу від УВКБ ООН

Подати заявку на грошову допомогу можуть:

  1. Домогосподарства, які:

- ще не подавали заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій раніше (у 2022-2023 роках);

- мають дохід, менший за 5400 грн на члена родини;

- мають хоча б один із критеріїв вразливості з перелічених нижче.

  1. Переселенці, які перемістилися після 24.02.2022 та мають критерії вразливості з перелічених нижче.
  2. 3. Особи, що не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська, Донецька та мають критерії вразливості з перелічених нижче.
  3. 4. Особи, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через воєнні дії від 24.02.2022 та мають критерії вразливості з перелічених нижче.

 

Критерії вразливості:

- родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

- родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;

- родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;

- прийомні сім'ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Детальніше ознайомитись з умовами подання заявки на грошову допомогу від УВКБ ООН та дізнатись адреси пунктів збору даних можна за посиланням: https://bit.ly/3Tgnpx5. Отримати відповіді на поширені питання можна у телеграм-каналі БФ «Право на захист» https://t.me/IDPhelp.

За додатковою інформацією з організаційних питань можна звернутись в робочий час до відділу соціального захисту та охорони здоров’я населення за телефоном 098 356 03 75.