31 серпня 2022 року під час виконання бойових завдань  в місті Авдіївці Донецької області, зупинився життєвий шлях захисника України, талановитої людини, непересічної особистості, нашого земляка Голуба Леоніда Григоровича. Минає рік від того трагічного дня, а біль втрати та сум не зникають, бо війна забрала особливу людину, щирою патріота та сильну вольову особистість.

    Народився Голуб Леонід Григорович  10 листопада 1963 року у багатодітній родині в с. Маньківка. Закінчивши місцеву школу, далі навчався  на токаря, служив у Збройних Силах.

     Далі навчався у народному університеті мистецтв, активно займався спортом.   Маючи хорошу фізичну та психологічну підготовку, почав працювати тренером з вільної боротьби в спортивному клубі «Колос». Згодом  разом з Ковалем Сергієм (тренером з греко-римської боротьби) створили сільський спортивний клуб «Гетьман».  Леонід працював тренером з боксу у Бершадській спортивній школі. Разом з сином Леонідом – майстром спорту з боксу,  стали наставниками для багатьох юнаків та дівчат нашої громади.

    Леонід Григорович  Голуб був талановитим художником, писав картини, ікони, реставровував храми у Шумилові та Маньківці.

   З початком повномасштабного вторгнення росії на територію України наш земляк, патріот рідного краю пішов обороняти Україну  від ворога. Але, на жаль, клята війна забирає найкращих…

    Похований Голуб Леонід Григорович у с. Шумилів.

 Указом Президента України №861/2022, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі ГОЛУБА Леоніда Григоровича (посмертно) — молодшого сержанта нагороджено  орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

 

   Світлий спомин про нашого Героя назавжди  залишиться в наших серцях!