1 вересня 2023 року  у   КЗ «Бершадська бібліотека»    проведена патріотична година мужності,  на яку завітали старшокласники Бершадського ліцею №1 ім. Анатолія Матвієнка із класним керівником Оленою Резнік. Незважаючи на складні виклики часу –  сьогодні пролунав перший дзвоник. Навчальний рік  розпочався  в  умовах  війни, у  часи, коли  Україна протистоїть  одній  із  найпотужніших  армій  світу, тому  далеко  не  всі  учні  України  мають  можливість переступити  поріг  своєї  рідної  школи.

      Презентуючи меморіальну виставку, директор КЗ «Бершадська бібліотека»  Людмила Німчук  зазначила, що після 24 лютого 2022 року  настали важкі випробування для українського народу. Кожного дня наші  мужні і відважні воїни ризикують своїм життям та здоров’ям, живуть у важких польових умовах, вдень і вночі захищають наше мирне життя. Саме вони  є справжніми, особливими та знаковими  Героями  нашого часу!!! Вони пишуть сучасну історію України. Тисячі молодих хлопців і дівчат захищають Україну від підступного ворога, що незнає  цінностей, культури і  правил ведення війни. На жаль війна не обходиться без втрат. 

     Бібліотекарі КЗ «Бершадська бібліотека»   проводять заходи із збору , систематизації та збереження  живих голосів історії нинішньої війни. 69 загиблих земляків Бершадської територіальної громади дивляться із  меморіальної бібліотечної виставки інсталяції «Нескорені. Незламні. Незабутні» Тут є  випускники Бершадської першої школи, зовсім молоді юнаки і дорослі чоловіки, які віддали життя за нас і наше майбутнє. Солдати і офіцери,   на превеликий жаль, поповнили ряди  Небесного війська і захищають тепер нас із небес. Кожен неординарна особистість, у кожного своя історія і свій шлях.

    Наш обов’язок пам’ятати, шанувати загиблих та підтримувати живих захисників України. Бо немає на  Землі кращої країни за рідну Батьківщину, де народився зростав і мужнів.   Про красу і велич України написано сотні книг, тисячі віршів і пісень, для нас  вона єдина така у світі.  Не  забуваймо, що любити та захищати рідну землю має кожен її громадянин.  Пам’ятаймо чиї ми доньки і сини… Бо ми українці, сплетені в тісний вузол долею , і  у священній книзі  поколінь  кров’ю  написано, що у нас свята земля.

Бершадська бібліотека пропонує цілий ряд національно-патріотичних активностей, завітайте у бібліотеку, де  на вас очікують цікаві та корисні книги і приємне спілкування.

Ольга ДАШКІВСЬКА

Бібліотекар КЗ «Бершадська бібліотека»