У читальній залі Бершадської публічної бібліотеки представлено книжкову виставку-пам’ять «Війна відгриміла, а пам’ять жива», приурочену до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Запровадження цієї пам’ятної дати приєднує Україну до європейської традиції пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. Вона символізує не культ перемоги, а необхідність цінувати мир.

Друга світова війна стала найбільш кривавою та жорстокою в історії людства. Вона охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн –  у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.

Для України та українського народу Друга світова є особливо болісною.  Вона залишила глибокий слід у серці кожного українця , адже забрала мільйони життів , пройшла крізь життя кожної української родини.

Запропоновані на виставці матеріали розкривають місце і роль України у Другій світовій війні, внесок українського та інших народів у перемогу над нацизмом, розповідають сувору правду про ті важкі роки, коли кожен день відбувався подвиг, висвітлюють різні аспекти життя українців в умовах воєнного часу.  Відвідувачі мають змогу зануритися в атмосферу того часу і краще зрозуміти значення і ціну перемоги.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією , хоче глибше зрозуміти і відчути цей період,  відвідати нашу бібліотеку і переглянути книги та матеріали, що розповідають про героїчні та трагічні сторінки історії.

 

                                                                                Людмила ПЕЧЕНОГА

                                                                                Бібліотекар читальної зали

                                                                             Бершадської публічної бібліотеки