Сьогодні  у Бершадській публічній бібліотеці відбулася зустріч із    нашим земляком, уродженцем села Романівки, відомим  журналістом  та письменником, лауреатом премії імені  Степана Руданського , автором книг «Слуга народу» та  «Хрестини Русі»  Василем Івановичем  Рудиком.

Василь Іванович подарував бібліотекам Бершадської міської територіальної громади  25 примірників  своїх книг та розповів про  життя і творчий шлях, свята і будні  радіожурналіста і письменника . Художньо-документальна повість «Хрестини Русі»,  видана  у 2003 році. В художній формі на документальній основі описано витоки української державності та її національної ідентичності.      Події більш ніж тисячолітньої давнини  висвітлено не лише  в історичних постатях княгині Ольги,  князя Володимира, воєводи Добрині,  а й тогочасної язичницької верхівки, зокрема волхва Ємця, простих людей – християнина Федора, його коханої Алесі та інших.

Твір написаний яскравою, виразною, колоритною мовою, з використанням тогочасних топонімів, що створює відчуття тогочасної дійсності.   «Хрестини Русі», нині актуальна, як ніколи. Україна бореться за свою незалежність,  за власну правдиву історію, свою ідентичність, за власну автокефальну саме Українську церкву  та її духовні цінності.

Друга книга Василя Рудика «Слуга народу» - це    сатиричний роман , де автор   з гумором висвітлює вічну тему   «піклування» високопосадовців про простих громадян. У книзі йдеться про становлення такого горе-героя. А сам твір побудований, як запевняє автор, на реальних фактах.   Про ажіотаж та схвальні відгуки  про сатиричний роман Василя Рудика досить відомо. Книги є у бібліотеках Бершадської територіальної міської громади  та  користуються популярністю у шанувальників українського гумору.

Василь Рудик  у своїх творах   продовжує  творчі традиції Степана Руданського та популяризує українську мову, українські традиції, народний гумор. Саме тому у 2022 році Василь Рудик, за поданням Бершадської публічної бібліотеки,  став лауреатом премії Вінницької обласної ради імені  Степана Руданського.

Бібліотечні працівники побажали Василю Івановичу творчого натхнення, нових цікавих книг, успіхів, творчих злетів  та довгожданої ПЕРЕМОГИ.

 Людмила НІМЧУК

 Директор Бершадської публічної бібліотеки