Працівники Бершадської публічної бібліотеки розпочинають проект «Цифровий детокс». Метою цього проекту є пропозиція на певний час відмовитися від телевізорів, смартфонів, планшетів, комп'ютерів, перегляду стрічки новин та соціальних мереж, натомість обрати для себе цікаву книгу та почитати.

«Digital detox» допоможе на деякий час відволіктись від негативних подій, що відбуваються в Україні та відчути реальне життя, не відволікаючись на гаджети. Постійна комунікація в Інтернеті, спілкування в месенджерах, моніторинг новин  призводить до вигорання і хронічного стресу. Турбуючись про ментальне здоров’я мешканців та гостей нашого міста, бібліотекарі розгорнули книжкову виставку перед відвідувачами міського парку, сприяючи якісному, змістовному та гармонійному відпочинку населення. Отож, під гаслом «Кидай мишку – бери книжку» читачі бібліотеки зможуть відволіктись від усього цифрового відправившись у «Літературне турне». Серед запропонованих книг користувачі бібліотеки знайдуть твори українських та зарубіжних класиків, цікаві повісті та романи сучасних авторів, історичну та пригодницьку літературу, фантастику, детективи та любовні романи, книги для дітей. Розуміємо, що  для більшості людей нереально повністю відрізати себе від усього цифрового, але варто спробувати.  Віримо що цифровий детокс буде сприяти як покращенню ментального здоров’я, так і промоції читання, залученню нових користувачів до відвідування бібліотеки та читання.

Радимо спробувати на деякий час забути про існування «You Tube», «Instagram» чи «TikTok» та почитати цікаву книгу. Пам’ятайте, про важливість свого ментального здоров’я і завчасно звертайте увагу виникнення стресу та емоційне вигорання. Ми завжди раді бачити нових та постійних користувачів у нашій книгозбірні!

 

                                                                             Юлія МАРШУК

                                                                             бібліограф-краєзнавець

                                                                             Бершадської публічної бібліотеки