Бершадська публічна бібліотека отримала комплект настільних ігор та постерів від науково-популярного медіа «Куншт» та Goethe-Institut (Ґете-інституту)в Україні. Мультидисциплінарний проєкт «Fit in Fakten» присвячений підвищенню медіаграмотності серед інформаційно вразливих категорій населення, їх взаємодії та розвитку критичного мислення. Проєкт реалізується в Україні у партнерстві з Фундацією розвитку інформаційного суспільства (Варшава), освітньою платформою Facts for Friends (Гамбург), бібліотечними асоціаціями Німеччини та України за підтримки МЗС Німеччини.

Завдяки отриманим матеріалам, бібліотека зможе організувати в себе куточок медійної грамотності Fit in Fakten — Playchecking. Fit in Fakten — Playchecking (гра слів із перевіркою фактів) — це посилення медіаграмотності через альтернативні методи: ігри та вікторини. В процесі ігор, інших активностей, які потрібно проводити в командах, учасники зможуть обмінюватись знаннями й досвідом.

Серед запропонованих ігор та постерів:

  • «Якщо знаєш – помічаєш»;
  • «Навігація у медіапросторі»;
  • «Лото з медіа грамотності»;
  • «Країна легенд»;
  • «Інформаційний лабіринт»;
  • «Медіа-млин»;
  • «Намалюй свій знак».

Багато старших людей почуваються невпевнено в соціальних мережах, мають прогалини в цифровій грамотності, а тому їм часто важко розпізнати спонсорований контент або маніпуляції. Діти, навпаки, знайомі з цифровим світом, але часто не вміють відрізнити правдиву інформацію від неправдивої, вирізняти надійні джерела та розвінчувати фейки.

Отож запрошуємо до нашої книгозбірні, щоб поспілкуватися, почитати, а також підвищити обізнаність у питаннях дезінформації та медіаграмотності.

 

                                                                                           Юлія МАРШУК

                                                                                           Бібліограф-краєзнавець

                                                                                           Бершадська публічна бібліотека