У Бершадській публічній бібліотеці організований меморі-перформанс «Зірваний цвіт України».  У День вшанування памʼяті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф  працівники публічної бібліотеки, краєзнавчого музею,  центру культури і дозвілля та  відвідувачі бібліотеки хвилиною мовчання, запаленими лампадками,  вшанували пам'ять про  безневинних дітей, що стали жертвами військової агресії.

Вогонь, вибухи, чорна земля, зірвані квіти, розкидані шкільні зошити, дитячі книги, іграшки – все  це нагадує про злочини окупантів на українській землі. Злочини, яким не буде забуття  і прощення.

На сьогодні офіційно загиблими внаслідок агресії рф,  за відомостями платформи «Діти війни» є 550 маленьких українців, 1368 дітей поранені, 2014 малят зниклих безвісти, десятки тисяч дітей змушені були стати біженцями у власній країні, а близько 2 мільйонів безневинних українських дітей втратили можливість жити у власному будинку, ходити у школу, гратися та повноцінно відчувати всі барви дитинства.  І це лише офіційні цифри, за якими важкі долі маленьких громадян України, страждання, понівечене дитинство, обірвані життя.

Наші діти стали дітьми війни, адже  на власні очі споглядають жахіття агресії рф, її наслідки – і ці чорні тіні закарбовуються у їх  пам’яті назавжди.  Це злочин не лише проти українців, проти гуманності, це злочин проти майбутнього всього світу.

Злочини проти дітей не повинні зійти з рук тим, хто їх коїть. Не забудемо жодну жертву, не пробачимо ворогові!

Бережемо світлу пам’ять про зірваний цвіт нації, про кожну дитину!

 Людмила НІМЧУК

Директор Бершадської публічної бібліотеки