У Бершадській публічній бібліотеці відбулося засідання фахового об’єднання «БібліоПрофі». Цього разу бібліотекарі мали можливість удосконалити свої знання та навички завдяки тренінгу з практичної роботи в електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР), який провела методист Вікторія Загородня.
Директор бібліотеки Людмила Німчук зазначила, що електронна система моніторингу базової мережі публічних бібліотек передбачає систематичний збір, опрацювання та аналізування даних, які подаються публічними бібліотеками. ЕСМаР має свої переваги, адже тут зібрана інформація про кожну бібліотеку, зручна і проста форма подання звітності, швидкий доступ та ін.
Під час засідання об’єднання бібліотекарів також обговорено питання щодо проектної діяльності, художньо – естетичного оформлення бібліотек та інформування про роботу у соціальних мережах: нюанси, дрібнички, аспекти. Людмила Німчук звернула увагу колег на те, що проєктна діяльність - один з найбільш актуальних напрямів бібліотечної інноваційної діяльності. У 2025 році бібліотекарі громади будуть реалізовувати загальнобібліотечний проект «Візерунки». Окреслені головні вимоги, орієнтири та календар реалізації даного проекту.
У складних умовах війни вкрай важливо підтримувати професійні зв’язки, мати нагоду для зустрічей, обміну ідеями, думками та досвідом. Адже сьогодні бібліотеки є просторами спілкування, навчання і дозвілля. Тому бібліотекарі мали можливість поспілкуватися, обговорити нагальні проблеми та поділитися своїми надбаннями і досвідом. Отримані методичні поради сприятимуть реалізації пріоритетних напрямів розвитку бібліотечних закладів громади.
Світлана ЄГОРОВА
Бібліотекар Бершадської публічної бібліотеки