Часи Гетьманства в український історії - це скарбниця високої духовності наших предків, джерело натхнення в боротьбі за свободу, державність і незалежність. Протягом століть на козацьких традиціях виховуються всі покоління українців. В громаді відбувся територіальний етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Відкриття територіального етапу відбулося на площі Героїв міста, де всі команди вишикувалися на святковий стрій. Урочисту ходу розпочали представники першого відділу Гайсинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, військові - Герої нашого сьогодення. Перед роями-учасниками виступили міський голова Віталій Драган та начальник відділу освіти та спорту Оксана Тартачна, які привітали присутніх з початком змагань та побажали здоров’я, міцності та наснаги.

 

Конкурси та змагання, передбачені умовами проведення гри «Сокіл» («Джура») у 2022/2023 навчальному році:

 • конкурс строю та маршової пісні «Впоряд» (оцінка навичок стройової підготовки учасників);
 • туристсько-спортивні змагання «Смуга перешкод»;
 • «Рятівник» (перевірка теоретичних та практичних знань щодо надання першої долікарської допомоги);
 • «Відун» (інтелектуальне змагання з історії України);
 • «Стрільба» (виконання стрільб із пневматичної гвинтівки);
 • «Фізична підготовка (підтягування)»;
 • «Метання гранати».

 

За результатами гри команди нагороджені грамотами відділу освіти та спорту. Кращими стали:

 • рій «Чайка» Бершадського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №2 - конкурс «Впоряд» ,
 • рій «Стріла» Бершадського ліцею №1- конкурс «Метання гранати»,
 • рій «Незламні» П’ятківського закладу загальної середньої освіти – конкурс «Смуга перешкод»,
 • рій «Війтівчата» Війтівського опорного закладу освіти, рій ім. Юрія Коваленка Бершадського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №3 та рій «Незламні» П’ятківського закладу загальної середньої освіти розділили перше місце у конкурсі «Рятівник»,
 • рій «Азов» Осіївського закладу загальної середньої освіти здобув перемогу у трьох конкурсах, а саме «Фізична підготовка (підтягування)», «Відун», «Стрільба з пневматичної гвинтівки».

 

Кращі особисті результати у конкурсі «Стрільба з пневматичної гвинтівки» показали Білодід Ангеліна, рій «Азов» Осіївського закладу загальної середньої освіти та Баюра Олександр, рій «Війтівчата» Війтівського опорного закладу освіти. У конкурсі «Фізична підготовка» - Недобитко Софія, рій «Срібні яструби» Флоринського закладу загальної середньої освіти та Бевзюк Олександр, рій «Устянська Січ» Устянського опорного закладу. Найкращий результат у конкурсі «Метання гранати» здобули Краснощока Наталя, рій «Срібні яструби» Флоринського закладу загальної середньої освіти та Кундзич Євген, рій «Чайка» Бершадського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №2.

 

За результатами конкурентної завзятої боротьби визначено кращі рої:

І місце – рій «Стріла» ім. Анатолія Матвієнка Бершадського ліцею №1;

ІІ місце – рій ім. Юрія Коваленка Бершадського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №3;

ІІІ місце – рій «Азов» Осіївського закладу загальної середньої освіти.

 

Щиро вітаємо переможців та учасників територіального етапу Гри «Сокіл» («Джура»)! Разом - ми сила! До нових перемог! Крокуємо далі!

 

Довідка:

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання дітей та молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування, важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості.