У вільний доступ виклали документальну стрічку «Освітяни. Канікули в окупації», яка розповідає про працівників та працівниць закладів освіти Київщини, які понад місяць були в окупації, але не впали у відчай. Її вже можна переглянути на YouTube
 
Кінооб'єднання «Вавилон’13» опублікувало на своєму YouTube-каналі документальний фільм про працівників і працівниць закладів освіти Бучі, Ірпеня, Гостомеля і Ворзеля, які навіть під обстрілами, ворожим контролем і постійною загрозою життю не впали у відчай. Ба більше, щодня піклувалися про тих, хто поруч, а після звільнення взялися за відбудову своїх садочків і шкіл.
 
«Освітяни. Канікули в окупації» – повнометражний документальний фільм режисера Костянтина Кляцкіна. У ньому дев’ять освітян із найбільш постраждалих громад Київської області діляться своїми спогадами про виживання в окупації, спротив, спроби зберегти школи та садочки від мародерства російської армії та руйнувань, злочини окупантів, взаємодопомогу та надію на швидке визволення.
 
«Минулого літа нам вдалося по свіжим слідам зафільмувати унікальний для Київщини момент — коли в зруйнованих та сплюндрованих росіянами школах освітяни почали готуватися до нового навчального року. Цьогоріч ці заклади освіти вже не впізнати. Наш фільм дозволить глядачеві помандрувати фронтовими околицями столиці від Ворзеля до Гостомеля і познайомить із унікальною долею кожного міста та неймовірними історіями людей, які в критичний момент не здалися. Неймовірна музика Дмитра Данова ще й додає цій подорожі нового маршруту — всередину себе», – коментує режисер Костянтин Кляцкін.
 
Усі охочі можуть переглянути стрічку за посиланням: https://youtu.be/IWUA6pjNR8M
У фільмі ви почуєте історії про:
· Ірпінський ліцей №3 від директора Станіслава Федорова та його заступника Сергія Дідуся;
· Ворзельський дитсадок №12 «Ластівка» від виховательки Раїси Лінчук та директорки Ірини Яригіної;
· ліцей №1 у Гостомелі від вчительки Наталії Прокопенко, кухарки Віри Зеленської та директора Володимира Захлюпаного;
· Бучанський ліцей №5 від вчительки Тетяни Рибакової та директора Михайла Наконечного.