Податкова інформує

Податкова знижка для фізичних осіб

Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

ПРРО: який порядок реєстрації касира?

Інструкція щодо реєстрації касира в програмному реєстраторі розрахункових операцій

Як отримати довідку про доходи?

Покрокова інформація як фізична особа може отримати довідку про свої доходи в Електронному кабінеті.

Передача автомобіля за довіреністю від однієї фізичної особи іншій: як відбувається оподаткування?

У разі передачі права користування та розпорядження майном фізичною особою — власником майна (довірителем) на підставі нотаріально засвідченого доручення іншій особі, право власності на майно залишається незмінним, тобто не здійснюється відчуження майна, і право розпорядження власністю залишається за довірителем – власником. При цьому не виникає і обставин для оподаткування, тобто немає об’єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Інформаційний лист: Застосування Закону  України від 04.12.2020р. №1072-ІХ

Право на списання сум недоїмки з єдиного внеску мають фізичні особи – підприємці (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність. Заяву на списання сум недоїмки з єдиного внеску платники можуть подавати до 1 березня 2021 року.

Декларування доходів - обов’язок кожного громадянина!

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається відповідно до ст. 179 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). До 09.02.2021 включно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи мають фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).

Декларування-2021: які особливості звітування про  іноземні доходи громадян?

Відповідно до п. 162.1 ст. 162 ПКУ платниками податку на доходи фізичних осіб є: - фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; - фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Правила встановлення та використання програмних реєстраторів розрахункових операцій

Правові відносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або ПРРО регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон).

Погашення податкового боргу: ДПС про новації

Зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які стосуються стягнення заборгованості та погашення податкового боргу, внесені Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» із змінами

Щодо застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку

Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.