Часто у повсякденному житті громадянину чи юридичній особі необхідно зареєструвати договір оренди землі. Багато хто вважає, що це клопітно та дорого. На сьогоднішній день держава спростила цю процедуру та надала можливість громадянам і суб’єктам господарювання провести реєстраційні дії в одному місці – Центрі надання адміністративних послуг.

Центр надання адміністративних послуг Бершадської міської ради надає послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, одним з яких є реєстрація договорів оренди землі. Підставами для державної реєстрації права оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення є договір оренди землі, укладений у порядку, встановленому Законом України «Про оренду землі».

Договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку у відповідності до умов договору та вимог земельного законодавства. Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально, та повинен відповідати вимогам статті 15 Закону України «Про оренду землі».

Державна реєстрація права оренди на земельну ділянку проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви в Державному реєстрі прав, адмінзбір складає 110 грн.

Як пояснив начальник  ЦНАП  Бершадської міської ради С.І Лещенко, державна реєстрація права оренди на земельну ділянку проводиться після державної реєстрації права власності на неї, або одночасно з державною реєстрацією права власності та права оренди земельної ділянки. Для проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки державним реєстратором формується заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі та додаються скановані оригінали документів, а саме:

- документ, що посвідчує особу заявника;

- реєстраційний номер облікової картки платника податку;

- документ, що підтверджує сплату адмінзбору (якщо немає звільнення від сплати адмінзбору); в разі звільнення подається документ, що підтверджує таке право (такі особи визначені ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;

- документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права оренди земельної ділянки (договір оренди);

- у разі подання заяви уповноваженою особою вона подає документ, що посвідчує її особу, копію документа, що підтверджує її повноваження; якщо уповноважена особа діє від імені фізичної особи - копію документа, що посвідчує особу, яку вона представляє, копію реєстраційного номера облікової картки платника податку такої фізичної особи.

Відповідно до вимог Закону не розглядаються документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, з пошкодженнями, що не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст, а також оформлені з порушенням вимог законодавства. Відповідальність за достовірність даних, що містяться в документах, поданих для державної реєстрації прав, несе заявник, якщо інше не встановлено судом

Заява про державну реєстрацію прав подається окремо щодо кожного об’єкта нерухомого майна, відповідно і плата за кожну земельну ділянку проводиться окремо. Для тих, хто бажає провести державну реєстрацію в скорочені строки, законодавець встановив додаткову плату до адмінзбору, яка визначена ст. 34 Закону.

Нагадуємо, Центр надання адміністративних послуг Бершадської міської ради знаходиться за адресою: м. Бершадь, вул. Миколаєнка, 21, тел. (04352) 2-50-48.