Сергій Іванович Ковалишин народився 03 лютого 1989 року.

    Закінчив Баланівську загальноосвітню школу  І-ІІІ ст., навчався у Вінницькому професійно- технічному училищі, опанував професію радіоелектротехніка, потім в Ольгопільському професійно- технічному училищі здобув професію будівельника.

   Працював будівельником у місцевій будівельній бригаді. Сергій був добрим, мрійливим, порядним, роботящим та відповідальним. Виріс без батька, швидко дорослішав, адже розумів що повинен допомагати в усьому матері. Для неї був єдиною розрадою та найціннішим скарбом у житті. Не довго судилося матері радіти та гордитися сином.. .

   З перших днів війни став на захист рідної землі, мужньо боронив свою землю. У запеклому бою виніс пораненого побратима у безпечне місце та повернувся у пекло битви, адже не міг інакше, допомоги потребували інші побратими. Хотів помститися, але не судилося, ворожа куля наздогнала і його, отримав важке поранення і під час евакуаційних заходів в н.п. Бахмут 18 березня 2023 року загинув.

  24 березня 2023 року у Бершадській територіальній громаді відбулася церемонія прощання з загиблим Героєм - Ковалишиним Сергієм Івановичем. Провели в останню путь Героя рідні, близькі, знайомі, побратими, військовослужбовці та жителі громади.

   Добрий, чесний, порядний, привітний, доброзичливий, ввічливий, життєрадісний, з прекрасним почуттям гумору, ніколи не відмовляв у допомозі – таким назавжди запам’ятають Сергія всі, хто знав його особисто.

У цей важкий час низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю воїна, який віддав своє життя за мирне небо над Україною. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого, розділяємо їхній біль, поділяємо горе.

 Похований Ковалишин Сергій Іванович у с. Баланівка.

Спи спокійно Солдате. Добра і світла пам’ять про тебе і вдячність за твій подвиг назавжди залишиться в наших серцях.