25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Косач-Квітки) (1871-1913),  видатної української поетеси, громадської діячки. Її називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтеліґенції. Творчість поетеси завжди життєстверджуюча, оптимістична, романтична і дуже близька до розуміння читачами. Треба відмітити і те, що Леся Українка стала найбільшим збирачем українського фольклору, записавши близько 500 народних пісень.

Ім’я Лариси Петрівни Косач-Квітки  вписане навічно у золоту книгу української літератури та культури і стоїть в одному ряду з великими Тарасом Шевченком, Григорієм Сковородою, Іваном Франком.

Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачам бібліотеки пропонує виставка-персоналія «Співачка зорі провідної»,  яка організована у читальному залі Бершадської  бібліотеки.

Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з життєвим шляхом поетеси, звернутися до її ліричних віршів, поем, драматичних творів, а також публікацій з періодичних видань, присвячених дослідженню її творчості.