Повномасштабне вторгнення вплинуло на всі сфери нашого життя, і серед тих, що постраждали найбільше – освітня. Більшість освітніх подій і тенденцій цього року пов'язана з пошуком нових моделей забезпечення життєздатності системи, що зазвичай є компромісом між раціональністю і вимушеними кроками.

27 січня 2023 року відбулося засідання колегії відділу освіти та спорту Бершадської міської ради. У заході взяли участь заступник міського голови Валентин Русначенко, начальник відділу освіти та спорту Оксана Тартачна, заступник начальника відділу освіти та спорту Оксана Ковальчук, директор КУ «Бершадський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Оксана Когут, директор КУ «Бершадський інклюзивно-ресурсний центр» Людмила Загарій, директори та заступники з навчально-виховної роботи закладів освіти Бершадської міської територіальної громади.

Колегія розпочалася з урочистих слів, присвячених подіям української історії, Гімну України та хвилини мовчання. Відкрили захід Олександра Герасименко та Віктор Басок, учні Бершадського закладу № 3.

Валентин Русначенко привітав освітян та подякував за роботу педагогам, які продовжують навчати та дарувати знання учням навіть у таких надзвичайних обставинах.

«Це був складний рік. Сповнений раптових змін, викликів, невизначеності та втрат. Але попри все освітній процес триває, а наші вчителі продовжують навчати дітей.

Через повітряні тривоги, планові та аварійні відключення електроенергії мусимо навчитися жити та навчати в нових умовах. Перед учителями стоїть важливе завдання – розробити дієвий та водночас гнучкий план навчання», - зазначила у своєму виступі начальник відділу освіти та спорту Оксана Тартачна. Крім того, очільниця освіти Бершадщини детально проаналізувала роботу галузі за 2022 рік та окреслила завдання на 2023 рік.

Оксана Ковальчук, заступник начальника відділу освіти та спорту, детально обґрунтувала особливості та загальні принципи розподілу освітньої субвенції у 2023 році. Вона зауважила, що освітню субвенцію у 2023 році зменшено на 20%, проте бюджет освіти громади залишається збалансований.

Незважаючи на військовий час, протягом року не допущено заборгованості із заробітної плати, вчасно виплачено відпускні, оздоровчі та всі обов’язкові надбавки освітянам, збережено доплату за престижність, що становить 20%, а також 100% преміювання педагогічних працівників.

Під час засідання обговорено рішення колегії, внесено доповнення та зміни, проаналізовано важливі питання функціонування, фінансування та розвитку галузі освіти.

Війна – це випробування, яке кардинально змінило поняття стабільності, але освітяни громади стійко тримають освітній фронт, змінюють освіту та стають сильнішими, усвідомлюючи, що освіта – це інвестиція в мирне майбутнє.